Hilmi TÜRKMEN

Üsküdar Belediye Başkanı

Değerli Gençler;

Yüreğinizden gelen bütün enerji ve coşkunuzla yarınların Türkiye’sinin temelini oluşturuyorsunuz. Eğitimden kültüre, sanattan spora, var olan potansiyelinizi açığa çıkarmak ve yükseltmek cesaret, umut ve gayretle mümkündür. Ahlak sahibi, okuyan, düşünen, sorgulayan ve üreten bir gençlik bizim en önemli hedefimizdir. Üsküdar ‘dan başlayarak, Türkiye’de ve dünyada insanlığa faydalı ve örnek olacak nitelikli bireyler olabilmeniz için bütün kurumlarımızla yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Yarınlarımız olan siz gençlere güvenimiz tamdır.
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
Başkan
TEOG KAYITLARI BAŞLADI Güncelleme : 6.5.2017

Üsküdar Belediyesi'nin eğitime verdiği destek ilköğretimden liseye, liseden üniversiteye uzanan faaliyetleri ile her geçen gün artarak devam ediyor.

Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’in,  "Gençleri iyilerle ve iyiliklerle buluşturuyoruz"’ projesi Üsküdarlı gençlerde yepyeni bir bakış acısı,  güçlü ve dinamik bir farkındalık oluşturuyor. Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri’nin koordinatörlüğünde, Üsküdar sınırlarını aşan gençlere yönelik çalışmalar Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri'nde gerçekleştiriliyor.

Kültürün başkentinde liseye hazırlık yapan öğrencilerimiz, iyi bir lise hayali kurarken; Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri, bu hayali gerçeğe dönüştürmek için donanımıyla, birikimiyle, güçlü desteğiyle; planlı, programlı bir ortam hazırlıyor.

Bilgi Evi ve Çocuk Akademileri,  8.sınıf TEOG çalışmalarıyla dördüncü yılında; ücretsiz kurslarıyla, öğretimi eğitimle bütünleştiren anlayışıyla, alanında uzman eğitimcileriyle gençlerimizi hayal ettikleri liselere hazırlıyor. TEOG kurslarımızda, müfredata bağlı olarak bütün derslerin konuları ve soruları titizlikle anlatıldığı için 2016-2017 TEOG 1 sınavında en az bir dersten bütün soruları doğru cevaplayan 245 öğrencide tam başarı elde edilmiştir. Bu başarıların arttırılması adına öğrencilerimizin TEOG sınavlarında karşılarına çıkabilecek bütün zorluklar, eğitim komisyonlarımızda, rehberlik birimlerimizde tartışılarak güncelleniyor.  Onların bu zorlu yolculuğunda motivasyonlarını artıracak birebir ve toplu görüşmelerimiz, sanatsal faaliyetlerimiz, kültürel gezilerimiz, sosyal etkinliklerimiz, kahvaltılı sohbetlerimiz, spor turnuvalarımız ve daha sayamadığımız birçok etkinliklerle, onları geleceğe hazırlıyoruz.

 

Bilgi Evi ve Çocuk Akademilerimiz için tıklayınız!

 

İletişim:

Tel: 0549 770 09 75

 

 

SOSYAL MEDYA

Yükleniyor...

                                  

Yukarı